Terapie

Terapie dotekové

Diagnostika postavení těla (páteř, ramena, pánev, nohy) zejména dle Spinal Touch a Dornovy metody a určení způsobu terapie:

Klasická masáž
masáž plosek nohou, zad, šíje, hrudníku, případně končetin (v chladných obdobích nahřátým olejem, na teplé podložce), techniky mobilizace kloubů, cviky na nápravu páteře a končetin
(provádí se vleže na břiše a na zádech, vsedě pro závěrečnou masáž šíje)

Spinal Touch
terapie vyměřená přesně na míru vychýlení postavy klienta obnáší diagnostiku postavení těla a dle zjištěných odchylek následnou cca 30 minut trvající jemnou, svaly uvolňující a stimulující masáž mírným tlakem prstem (bez použití oleje) na přesně stanovené body na hýždích, zádech, šíji, hlavě a břiše. Velmi účinná metoda pro úlevu od bolestí a vyrovnání anomálií páteře, pánve a nohou. Je vhodná také pro paraplegiky, postižené obrnou, po úrazech a operacích, pro lidi s vegetativními problémy, u dětí s poruchami páteře (skolióza, Scheuermannova nemoc, hyperlordóza, chybné držení těla). Terapii je vhodné zpočátku opakovat týdně pro podporu trvalé nápravy postavení těla.
(provádí se vleže na břiše)

Dornova metoda
detekce vychýlení obratlů a pánevních kostí a jejich náprava v součinnosti terapeuta s ošetřovaným
(provádí se vsedě nebo vestoje v pohybu ošetřovaného řízeném terapeutem)

Breussova masáž
masáž obratlů páteře třezalkovým olejem účinná proti vychýlení obratlů a vyhřeznutí plotének
(provádí se vleže na břiše)

Terapie neinvazivní

Podpora řešení somatických i psychických potíží celostními relaxačními metodami:

Kraniosakrální biodynamika
Neinvazivní celostní terapie založená na propojení lebky (cranio) a křížové kosti (sacrum), jemných pohybech kostí, mozkomíšního moku a tkáňových tekutin. Spočívá v komunikaci terapeuta s tělem ošetřovaného a jeho životními silami k  přirozené organizaci těla, k orientaci na jeho zdroje za účelem rozpouštění fyzických i emočních bloků. Účinná při řešení zdravotních i psychických problémů, k celkovému zklidnění a relaxaci.
Trvání 1,25 h, čas navíc k anamnéze a poradenství.
(provádí se v oblečení vleže na zádech a na boku)

Vhodná i v kombinaci s termoterapií Amethyst BioMat podporující hloubkovou regeneraci tkání těla.

Termoterapie Amethyst BioMat
Jste stále unaveni, často nachlazeni, špatně spíte? Bolí vás záda, klouby či hlava, máte zranění? Máte hyperaktivní děti? Trpíte nervozitou a depresemi? Amethyst BioMat termoterapie je právě pro vás.
Podložka Amethyst BioMat je infračervený regenerační a detoxikační systém produkující záporné ionty a dlouhé infračervené záření, čímž stimuluje obnovu poškozených buněk v těle. Tato termoterapie je vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu, špatným krevním oběhem a nízkou tělesnou teplotou, chronickými i vážnými onemocněními.
(provádí se v oblečení vleže na zádech nebo vsedě)

Emoční kód – aplikovatelné na lidi a zvířata, i na dálku
detekování a odstranění emocí uvízlých v podvědomí a v těle pomocí magnetu, a tím vyřešení problémů na fyzické i psychické úrovni.
(provádí se v oblečení ve stoje a vsedě)